Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Tanszék, Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszék, Környezeti Mikrobiológia és Biotechnológia Kutatócsoport
- Biológiai degradáció
A tarlót megfelelő szabályozás mellett felégetik annak céljából, hogy megakadályozzák az esetleges betegségeket vagy a rovarok elszaporodását.
- Talajjavítás agrotechnikákkal
- Tarlóégetés
Erősségei közé sorolható, hogy gyors, olcsó és hatékony. Elpusztítható vele a gyommagvak, a kártevők és a kórokozók nagy része.
Gyengesége, hogy engedélyköteles, a keletkezett melléktermékek terhelők a környezetre nézve. Csak a felszínen és az alatt lévő pár cm-en hat. Veszélyezteti a helyi állatvilágot (vadak pusztulása) és káros az emberi szervezetre (füst), károsítja a hasznos élőlényeket és megbontja a környezet biológiai egyensúlyát.
A hőhatáson alapuló gyomszabályozásban új lehetőségek nyílnak, melyekkel kontrollált körülmények között tesszük ki az elpusztítandó gyomnövényeket és magjukat a hő hatására történő degradációnak, pl. gyomperzselés, gőzölés, közvetlen hőhatás forró levegővel stb.
Az égetés során a hasznos élőlények is elpusztulhatnak, pl. akár a nagyvadak is. A keletkező füst káros hatást okozhat az élőlényekben és az emberek számára is veszélyes lehet.
- Mezőgazdasági
- Biológiai degradáció