Adatszolgáltató
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Tanszék, Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszék, Környezeti Mikrobiológia és Biotechnológia Kutatócsoport
Elérhetőség
A módszer fő adatlapja
Szennyezőanyagok
- Nem tudom melyik csoportba tartozik
A módszer méréstechnikai jellemzése
- Nem tudom melyik csoportba tartozik
A módszer méréstechnikai jellemzése
- Nem tudom melyik csoportba tartozik
A módszer alkalmazhatósága
Kivitelezés feltételei
Kivitelezés költségei
A módszer részletes ismertetése
A mintához első lépésben savat adagol a készülék, ezáltal felszabadul a szervetlen C-tartalomból (karbonátok, hidrogénkarbonátok) eredő CO2, ami a detektorra vezetve adja a TIC értéket, a mintát ezután 105 oC-on kiszárítja a készülék, majd a beállított hőmérsékleten (900-2000 oC) elégeti és a keletkező CO2 a detektorra vezeti. Ez a TOC érték.TC =TIC + TOC.
talaj, hulladék, iszap vizsgálata
A mintát őnfóliára vagy annak formázott alakú tégelyébe bemérjük, és a mintaadagolóba helyezzük, majd a mérési paraméterek beállítása után a készülék automatikusan elvégzi a mérést. A kiértékelést saját szoftver végzi.
SWOT (értékelés osztályzattal)
SWOT (szöveges értékelés)
Automata mintaváltás akár 120 pozícióra; extrém magas égetési hőmérséklet; gigantikus méréstartomány; könnyen és gyorsan cserélhető hamu- és sótartó nagy térfogattal; a katalizátor biztos védelmea sólerakódások ellen, mivel a só külön térben gyűjtódik; rendkívül gyors üzem; nagy mintamennyiség fogadása; nedves minták, iszapok is feldolgozhatók.
A kis mintamennyiségek miatt fontos a gondos homogenizálás. A minta koromtartalma is TOC eredményt ad.
Egyéb információk, referenciák
Labinfo 2009, 4, 12-14